Moje lásky =D Aneb chci je všechny ale jen jednoho =D

1. května 2010 v 22:08 | misunderstood |  loves
Ach ano, je to tak... mám tu smůlu, žě mě vždycky dostane, když je kluk takový milý, sladký, vtipný... Zkrátka jak skončila Benománie tak začalo kolo chaosu... Ale Ben se mi přece jenom pořád líbí, tak ho sem dám... a dám se i všechny (od 1.třídy) moje hvězdné idoly, ale jen ty kteří se mi líbí pořád... Tak můžeme začít...


1. Leonardo Dicaprio
Můj věk: 8 let
Komentář:
No je fakt pěkný, ale není to zrovna ON =D Ale jako kdyby byl někde poblíž, tak by mi ani nevadilo, že to není nějaký můj ideál =D

2. Josh Holloway                                              
Obrazek
Můj věk: 11, 12
Komentář: Asi nejkrásnější chlap světa =D Bohužel skoro o 30 let starší než já =D Nevypadá na to že?? ;) Uvažovala jsem o tom, že se stanu právničkou a rozvedu ho, ale tak... má šťastnou rodinku no tak mu to nebudeme kazit =D Já jsem dobrota sama =D

3. Lauri Ylönnen
Můj věk: 13
Komentář: Lauri the best =)) Fajn kluk pohoda =D Ale všechno je jednou pryč...

4. Ben Cristovao
Ben Cristovao
Můj věk: 14
Komentář: Bééén prostě moje krevní skupina =D Fakt jsme si podle všeho dost podobní a určitě bychom si rozuměli =)) Já ho žeru ale už to není taková ta mánie =). Snad se s ním v budoucnosti seznámím osobně a uvidíme...xD

5. Joe Jonas
Můj věk: 14
Komentář:
Ano, další v kategorie 14... Vlastně si nejsem jistá, jestli to pořád ještě trvá... ale je milý a pěkný takže jsem ho určitě ještě neškrtla.

6. David Henrie
Můj věk: 14
Komentář:
Tak jelikož mi je 14 tak se to dalo čekat... xD Taky nevím jak to s ním mám... Prostě mě dostaly ty jeho oči *oooo* Sympatak a fajn kluk =))

7. Corbin BleuMůj věk: Hádejte??
Komentář:
Žhavá novinka od včerejší noci. Ano, zdálo se mi o něm. Mě prostě strašně ovlivňují sny =D. Je strašně milý sladký báječný... chci ho!!! =D Zdálo se mi že chodí do naší školy... Kdyby TAK... =D áááá proč se nemůžu zabouchnout do někoho z F-M,??

+ Další co se mi hodně líbí, ale nikdy to nebyli takoví ti praví IDOLOVÉ:

Zac Efron, Will.I.Am, Ten co hraje v HM bráchu od Miley =D, Kid Cudi, 50 cent................................................................ Nejlepší je CORBIN!!!!

PS: Toho si nevšímejte, jsem magor.
 


Komentáře

1 Coach Outlet Coach Outlet | E-mail | Web | 10. září 2012 v 20:01 | Reagovat

Curious to determine what all you intellectuals need to say about this?-?-.

2 Replica Louis Vuitton Replica Louis Vuitton | E-mail | Web | 20. září 2012 v 14:24 | Reagovat

Sweet write-up.

3 Burberry Handbags Burberry Handbags | E-mail | Web | 23. září 2012 v 15:55 | Reagovat

Very first factor , A large thank you for you to open my eyes.

4 AlbertLet AlbertLet | E-mail | Web | 5. června 2018 v 16:36 | Reagovat

The prostate is the central section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate gland can be found just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient for that patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, often known as prostatitis, is the most common prostate-related condition in men younger than 55 years old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of most types of prostate infection. It is brought on by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of a particular defect inside the gland and also the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma to the urinary tract or by infections originating from other areas in the body. A patient can experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal in the prostate defect as well as the use antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not to create the cause of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some in the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and it will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a few ejaculations a week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat pork sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef per week will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most significant measure to take to ensure a proper prostate would be to choose regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should opt for prostate examination at least once per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.